Limonlu Su İçmenin Faydaları

Sağlık

20 Ocak 2015 yazan BaTTy

Limonlu su içmek tüm uzmanlara ve diyetisyenlere göre büyük faydalar içermektedir. Bu sebeple diyet listelerinin en başında hep limonlu su gelmektedir.

 

Sağlığa birçok yararı olan limonlu suyun bu yararları saymakla bitmemektedir. Limonlu su içmenin faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Limonlu su, vücudun Ph seviyesini düzene koymaktadır. Ph seviyesinin dengede olması ise vücudu tüm hastalıklara karşı korumaya almaktadır. Ayrıca limonlu su içmek, cildi arındırmakta ve temizlemektedir. Tek başına limon tüketimi bile vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca içerisinde C vitamini olan limonu sıkıp içtiğinizde kanınızda ki toksinler de temizlenmektedir. Limonlu su içilmesi, ciltte ki kırışıklıkların da azalmasını sağlamaktadır.  Kışın soğukta kızaran cildin de kızarıklıklarından arınmasını sağlamaktadır. Kilo verme konusunda da büyük bir yardımcı arıyorsanız limonlu su içebilirsiniz. İçtiğiniz limonlu suyun ılık olması da yağlarınızın parçalanmasını sağlayacaktır. Bu sayede de kilo verme işleminde güzel sonuçlara ulaşacaksınızdır.

 

Limonlu su içmek, kan basıncını düzenlemektedir. Ve immün sistemini güçlendirmektedir. Soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırdığı gibi beyni uyarıcı bir etki de yaratmaktadır. Limonlu su içmek, yemekten sonra ağız kokusu yaşamanızı da engelleyecektir. Ayrıca sigaranın oluşturduğu her türlü kötü kokuya ve kötü koku yapan yiyeceklere de nefesi temizleme ve tazeleme özelliği bulunmaktadır. Alkol alınıp sabah kötü kalkıldığında da limonlu su içilirse sakinleştirici özelliği görülecektir. Ve mide rahatsızlığını da yine limonlu su hemen geçirecektir. Bu suyun detoks yapma etkisi de bulunmaktadır. Potasyum içeren limonlu su, unutkanlığın yenilmesinde büyük ölçüde etkilidir. Beyinde oluşan bulanıklığın da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Depresyonda olan kişileri bunalımlı anlarından kurtaran limonlu su beynin daha etkin çalışmasına da yardımcı olmaktadır. Görüldüğü gibi limonlu su içmenin faydaları oldukça çoktur.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?