Başım Ağrıyor Sendromunun Nedenleri

Kadın Dünyası

7 Ocak 2015 yazan BaTTy

Pek çok çiftin yaşamış olduğu ortak sorun olarak belirtilen başım ağrıyor sendromunda kadınların isteksizliklerinin sebepleri şu şekilde sıralanmıştır.

Yoğun iş tempoları kadınların başım ağrıyor sendromunun nedenleri arasında gösterilmektedir. Kadınların cinsel isteksizliklerinin önemli sayılabilecek nedenlerinden biri ise aşırı yoğun iş tempolarına maruz kalmalarıdır. Genelde kadınlar eğer yatakta seks harici şeyleri fazla düşünmeye başlamışsa, bu durum kadınların seks yapacak hallerinin kalmadığının açık göstergesi olacaktır. Kadınlar aslında bu tür durumlarda beyninde bazı oluşumları halletmeleri gerekecektir. Çünkü seks olsa da olmasa da o yoğun tempodaki işler zaten yapılacaktır. Böyle durumda seks yapıp biraz keyifle zihni boşaltmak çözüm olabilecektir. Aşırı mükemmeliyetçilik de başım ağrıyor sendromunun nedenleri arasında gösterilmektedir. Çünkü yapılan araştırmalara göre karakterinde gerektiğinde fazla şekilde mükemmeliyetçilik olan kadınlar ilişkilerinde mutsuz olabilmektedirler.  Bunun genel sebepleri incelendiğinde ise partnerinin tahrik edici ve baştan çıkarıcı özelliklerine odaklanmak yerine ilişkideki eksikliklere odaklanmalarıdır. Aslında eleştirel gözle bakıldığında zaman, ortam ve karşınızdaki kişi kesinlikle mükemmel olmayacaktır. O durumların mükemmel olmasını sağlayabilen ise daima siz ve sizin düşüncelerinizdeki seks anı olacaktır. Yine maddi sıkıntılarında başım ağrıyor sendromunun nedenleri arasında gösterildiğini belirtebiliriz. Bu görüşe göre ise maddi sıkıntı içinde olan çiftlerde de verimsiz bir seks hayatının olduğu açıkça gözlemlenmiştir. Endişe durumları da insanların zevk almak isteklerini azaltmaktadır. Böyle durumlar ise mutlaka sekse giden yolları kapatacak ve az seksli veya hiç seks olamayan durumları oluşturacaktır.

Gerçek baş ağrıları da başım ağrıyor sendromunda etkilidir. Gerçekten başı ağrıyan ve acı çeken kadınlar, tahrik olma konusunda eksiklik yaşayacaktırlar. Çünkü tahrik olmak için gerekli hormonları tam olarak salgılayamayacaklarından baş ağrıları bu duruma gerçekten etki edebilecektir ve başım ağrıyor sendromunun da en etkili olan yönlerinden bir olan gerçek baş ağrıları seks hayatını çoğu zaman olumsuz yönde etkilemiştir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?