Seks İçin En İdeal Zaman

Cinsellik

29 Ocak 2015 yazan BaTTy

İstediğiniz zaman eşinizle seks yapabilirsiniz. Ama bazen o havayı kolay yakalayabilmek ve çok daha tatlı olabilmesi için seks için en ideal zaman konusunda acele etmeyip uygun zamanı kollamak en iyisi olacaktır.

 

. Çünkü seks tek taraflı değil çift taraflı olan bir durumdur. Sözlü ifade edildiğinde ve beden dili ile eşinize bu durumu belli ettiğinizde ilk adımı atmış olursunuz. Sevginin en temeli dokunmayla başlar. Sarılmak, öpmek, okşamak her zaman sevgilinizin istediği şeylerdendir ve seks için gerekli çoğu kurallardan da biri olmaktadır. Gerçek hayatta her zaman hafif dokunuşlar, tatlı sözler ve sıcak bir gülüş bazen bir kadını baştan çıkartmaya yetebilmektedir ve sizin için seks için en ideal zaman kavramı o an oluşabilmektedir.  Çünkü o dokunuş ve tatlı sözler seks için kadını adım adım hazırlar. Psikolojik anlamda hazır olunduktan sonra fiziksel olarak da arzulama başlamaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre ise seksin en ideal zamanı sabah saatleridir. Ayrıca en yaratıcı saatler ise gece 10’dan sonra yaşandığı da tespitler arasındadır. Sabah saatleri olarak verilen zaman dilimi ise saat sabah 8.00 den sonrası olarak genel tespitler sağlanmıştır. Çünkü o saatlerin bir saat öncesi vücut streste olabiliyor. İdeal saat bu yüzden sabah 8 den sonra başlayabiliyor. Sabah 8 den sonra girilen cinsel ilişki kesinlikle tatmin edebiliyor. Ayrıca sabah saatlerinde doğurganlık özellikleri ve sperm sayıları daha fazla olabilmektedir.

 

Her zaman için önemli olan ise cinsel ilişkiye zaman ayırmak kadar doğru olan zamanı seçmekte çok önem arz etmektedir. Yapılan araştırmalar göre ise kadınların cinsel birleşme için en uygun zamanın ise adet dönemini izleyen 6. ve 10. günler arasında olduğu belirtilmiştir. Burada adet döneminin başlamış olduğu ilk gün baz alınmaktadır. Daha yaratıcı seks zamanları için vücut ve beyin odaklanmalı ve uygun zamanı karşılıklı olarak belirlemeye bakılmalıdır. Bu kimi zaman bir hareket kimi zaman bir dokunuşla sağlanabilmektedir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?