Cinsel İsteği Arttıran Besinler

Cinsellik

12 Ocak 2015 yazan BaTTy

Yapılan araştırmalara göre orgazm sonrası peniste bulunan kan akışının yiyecekler sayesinde de hızlandığı kanıtlanmış bir gerçektir.

Özellikle çikolatalı tatlılar ve portakal, kan akışını en çok hızlandıran besinlerdendir. Yine yapılan araştırmalar göstermektedir ki yiyeceklerin bazıları mideyi olduğu kadar libidonun beslenmesinde de etkilidir.  Yine farklı ülkelerin araştırmalarına bakıldığında sağlık için tüketilen önemli besinler aynı zamanda seks iksiri de olabilmektedir. Fakat sağlıklı bir cinsellik için besinin yanında güneş ışığı, oksijen, egzersiz ve yeteri kadar uyku da gelebilmektedir. Bu söylenen bilgilerde aslında güçlü bir afrodizyak etkisi göstermektedir. Birde domates ve kayısıda bulunan vitaminlerin de cinsel isteği arttıran besinler arasında olduğu araştırmalar gereği kanıtlanmıştır. Çünkü hem C vitamini ve hem de PP vitamini konusunda zengin yapıda olan domatesin sofralarda en çok tüketilen sebze olması yine domatesin de bir seks iksiri olduğunun resmen kanıtı niteliğindedir.  Cinsel performansta etkili olan maddeler arasında iyot ve B vitamini de gelmektedir. B vitamini en fazla buğdayda bulunmaktadır. C vitamini ise çilek ya da kivi de bulunmaktadır. Ayrıca yine mandalina, portakal ve greyfurtta da C vitaminin den bolca şekilde bulunmaktadır. Özellikle günlük çinko alımına da dikkat etmekte fayda vardır.
Pırasa ve lahana türü sebzelerinde cinsel isteği arttıran besinler arasında olduğu bilinmektedir. Yine patates de çok zengin bir besin olarak cinselliği arttıran etkili sebzeler sıralamasında yer almaktadır. Zencefil ise tam bir afrodizyaktır. Zencefil sayesinde cinsel hayatınız mucizevi bir şekilde etkilenebilir. Çünkü zencefil tam bir seks tetikleme aracısıdır. Zencefil kan dolaşımını güçlendirdiğinden erkeklerin ereksiyonundaki kan dolaşımının da düzenli olmasını sağlar ve akşam yemeğine bir tutam zencefil atılması ne kadar etkili olduğunu görmenize yarayabilir. Çünkü düzenli seks hayatı için vitamin deposu olan çoğu besin işinizi rahatlıkla görecektir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?