Göz Kalemi Seçimi

Cinsellik

27 Şubat 2015 yazan BaTTy

Kadınları kusursuz hale getirecek işlemlerden biri de makyajdır. Bakımlı kadınlar bakımlarından bir an olsun vazgeçmezler.

 

Sadece özel günlerinde değil günlük hayatlarında da makyaj yaparlar. Makyajın da kusursuz olması gerekir. Makyajın kusursuz olması da yapılan makyajın ürünlerinin doğru seçmesi ile mümkün olmaktadır.  Pudra seçiminden kapatıcı seçimine, rimel seçiminden allık seçimine kadar her şey bir bütündür ve birbirlerini doğru parçaların bir araya gelmesi ile tamamlarlar. Göz kalemi seçimi de bir diğer önemli olan noktadır. Göz rengine göre göz kalemi seçimi yapılmalıdır. Kahverengi gözler için göz kalemi seçimi kahverengi ve yeşil tonlarında olmalıdır. Göz rengini ortaya çıkaracak ve ışıldatacak renkler ön plana çıkmalıdır. Yeşil gözler için siyah gibi koyu renk göz kalemleri seçilmelidir. Böylelikle göz rengi daha çok ortaya çıkacaktır.

 

Ayrıca bakır tonları da yine göz renginin daha çok ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bakır tonlarında kalemler kullanılabileceği gibi farlar da kullanılabilir. Mavi gözlerde ise göz kalemi seçimi yine koyu renklerden olmalıdır. Siyah renk mavi rengin daha çok ortaya çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca mavi renkler ile de aydınlatma yapılması ve füme renkler ile bakır tonları arasında renkler yardımı ile canlandırılma yapılması da yine kusursuz makyajın kuralları arasındadır. Bu kurallara uyulduğu takdirde kusursuz bir makyaj kaçınılmaz olacaktır ve kalabalık arasında dikkat çeken gözler üzerinizden ayrılmayacaktır.

 

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?