Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçimi

Moda

4 Şubat 2015 yazan BaTTy

Gözleri kamaştıran bir gelin olmayı herkes ister. Bu nedenle vücudunuzu tanımalı ve vücut tipinize uygun gelinlik seçiminde bulunmalısınız.

 

Vücut tipinize uygun olan gelinlikleri seçmek için ise sadece ufak tefek tüyolara ihtiyacınız vardır.

 

Armut Tipi Bayanlar
Kalçan geniş ve belin incedir. Omuzun dar ve göğüslerinse çok büyük değilse sen tam armut tip vücutlu gelinlerin arasında yer alma adayısın. Bu nedenle omuzlarınla kalçanın arasındaki farkı kamufle etmek için yarım kollu modeller ile omuz genişliğini arttırman gerekir.  Göğüslerini olduğundan dolgun göster için de göğüs modeli katmanlı olan gelinlik ya da drapeli olan gelinlikleri kullanabilirsin. V yaka kaçınman gereken bir ayrıntıdır ve A tipi kabarık gelinliklerle büyük kalçaları kamufle ederek dikkatleri belinin inceliğine çekerek çok güzel bir gelin olabilirsin.

 

Kum Saati Bayanlar
Kum saati formu demek oluyor ki sen çok iyi bir vücut tipine sahipsin. Böyle bir vücutta her model güzel durur. Ancak balık formu ile muhteşem olabilirsin. Ayrıca V yakalı ve tek omuzlu taşlı üsteler de mükemmel olmanı sağlayacaktır.

 

Atletik Vücutlu Bayanlar
Atletik vücut omuzlar geniş ve kalçalar dar olur. Belin çok belirgin olmayabilir ama klasik gelinlik modellerinden kaçarak dökümlü, satenli, dantelli yani kadınsı modelleri kullanabilirsin.

 

Elma Tipi Bayanlar
Elma tipinde göğüs, kalça ve bel yakın ölçülerde olduğundan amacın bel bölgesini kamufle etmek olmalıdır. Güzel göğüslerini ön plana çıkarmak tüm etkiyi sağlayabilir. İnce kemerle de belini sıktıktan sonra ince bir bel görüntüsüne kavuşabilirsin.  vücut tipinize uygun gelinlik seçimi A gelinlikler olabilir. A ile güzel görüneceksin ve dökümlü Helen tipi modellerde kullanabileceğin seçenekler arasındadır.  Kabarık eteklerden uzak durmalısın. Ayrıca likra ya da saten gibi hatları belli eden kumaşlarda sana göre değildir ve yuvarlak yakadan da kaçınmalısın.

 

 

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?