Vücuda Göre Ceket Seçimi ile Güzelleşin

Moda

1 Şubat 2015 yazan BaTTy

Vücudunuzu tanımıyor olsanız bile zayıf ya da kilolu olduğunuzun farkındasınızdır.

 

Kıyafet konusunda zayıf bayanlar sorun yaşamaz ama kilolu görünmek isteyebilirler. Bunun için ceketler çok fazla işe yarayacaktır. Ancak kilolu bayanlarda ise tam tersidir. Aslında kilolu bayanların ceket kullanmaları çok da iyi bir tercih değildir.

 

Vücuda göre ceket seçimi bu konuda devreye girmektedir. Ceketi aslında vücudunuzu örtmek için değil şıklığı tamamlamak için kullanıyor olmanız gerekse de ikisini de aynı anda yapabilirsiniz. Geniş kalçalara sahipseniz kalça kısmını örten ceketler size göre olacaktır. Beliniz kalınsa bel kısmından dar ve aşağıya doğru bol kesim gelen ceketler ile çok güzel olabilirsiniz. Yani nereden şikayetçiyseniz orayı ya kamufle edecek ya da daha güzel görünmesini sağlayacaksınız.

 

Kısa boylu bayanlar mutlaka kısa ceketler tercih etmelidir. Kalçalarını örten çekerler ile çok daha kısa ve demode bir görünüme ulaşacaklarından hoş olmayacaktır. Zayıf bir bayan istediği ceket modelini giyebilir. Seksi olmak için belden oturtmalı olanı tercih edebilir. Kalçaları dar olan bayanlar arkası biraz havaya kalkan ve yine belden dar olan ceketleri seçmelidir.

 

Her vücuda göre ceket seçimi detayları farklı olacaktır. Kısa bacaklara sahipseniz mutlaka bacaklarınızı uzun gösterecek bir yüksek bel pantolon ile kısa bir ceket tercih etmelisiniz. Bu sizin vücudunuzu çok daha iyi gösterecektir. Kilolu bayanların ise belden oturtmalı modellerden uzak durması gerekir. Daha salaş ceketler kilolu bayanlarda çok daha iyi olacaktır. Üstelik yukarıdan aşağıya inen çizgili ceketler daha dar bir görünüm kazandıracaktır. Ceket ve içine giyilen gömlek aynı renkte olursa da kişi çok daha dar görünecektir ancak bu elbette renklere de bağlıdır ama zayıf bir bayan büyük desenli bir ceketle dahi güzel olabilir. Bu nedenle en başta kilolara dikkat etmek ve daha sonra da vücut tipinize göre ceket seçmeniz gerekir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?