Rimel Nasıl Sürülür ?

Güzellik

10 Nisan 2015 yazan BaTTy

Çarpıcı gözler kadınların en büyük silahıdır. Erkekleri kalbinden vurmak gözlerle mümkün. Bir bakışa tüm yürek ateş olur. Bakışlar aşkın yansımasıdır. Sevgi,  şefkat, mutluluk ve birçok duygu gözlerden yansıtılır. Gözlerimizin güzel olmasını hepimiz isteriz. Hepimiz farklı göz rengine sahibiz. Kimimiz mavi renkliyiz kimimiz kahverengi. Bazılarımız ela gözlüyüz bazılarımız siyah. Hepimiz farklı güzellikte yaratılmışız. Bizim tek yapmamız gereken bize verilen bu güzellikleri ortaya çıkarmak. Bayanlar bunu makyajla yapabilirler. Doğru bir makyajla bakışlar ön plana çıkarılabilir. Makyaj yapmanın bazı püf noktaları vardır. Bunları bilmeyenlerimiz varsa bundan biraz bahsedelim.
Makyajda kullanılama makyaj malzemelerin kaliteli olması çok önemlidir. Yanlış anlaşılmasın kaliteli makyaj ürünü demek pahalı makyaj ürünü demek değildir.

Kaliteli makyaj ürünü demek sağlığımıza uygun olarak üretilmiş ürünler demektir. Kozmetik ürünler nerdeyse her köşe balında satılır oldu. Birkaç liraya bile kötü koşullarda üretilmiş kozmetik ürünler var. Biz bir ürün almadan önce mutlaka alerji testi yaptırmalısınız. Ürün almadan önce üründen bir miktar iç bileklerinize sürün bir süre bekleyin. Eğer cildinizde kızarıklık ve kaşıntı gibi etkiler varsa o ürün size alerji yapacak demektir,  o ürünü almamalısınız. Ayrıca kanser yapabilen paraben gibi maddeler ürünlerde olmamalıdır. Bu yüzden dermokozmetik ürünlerin satışı artmıştır. Doğru makyaj ürünlerini aldıktan sonra makyaja başlayabiliriz. Makyajda rimel sürmek önemlidir. Bakışları derinleştiren makyaj ürünüdür. Rimel sürerken kirpikler iri ve uzun gözükmelidir. Topak topak rimel görüntüsü pek hoş değildir. Rimelin topaklanmaması için rimel iyice dağıtılmalıdır. Rimel dik şekilde sürülürse kirpikler daha dolgun gözükecektir. Rimeli kirpiklere eşt miktarda sürün.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?