Kırışıklıklar İçin Kaymak Maskesi

Güzellik

11 Nisan 2015 yazan BaTTy

Uzmanlar tarafından özellikle önerilen besinler arasında bulunan kaymak, şimdi de cilde olan faydalarıyla gündemde. Günlük hayatta, evimizde, dışarıda, çalışırken, çeşitli zararlı maddelerle karşı karşıya kalırız. Bunlar zamanla cildimizde önemli hasarlara yol açabilir.

Özellikle şehrin kirli havası cildimizin nefes almasını engeller ve erken yaşlanmaya sebep olur. Eğer sizin de cildinizde yağlanma, kuruluk, kırışıklık, mat ve yorgun bir görüntü varsa kaymak maskesi tam size göre.
Cildiniz ister yağlı, ister kuru olsun kaymak maskesini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Cildin nem oranını ayarlamadaki başarısı görülmeye değer. Süt ve süt ürünleri yüzyıllardır hemen hemen her alanda kullanılıyor. Güzelleşmek için de bizlere büyük faydaları olan süt ürünleri güzelleşmeyi en çok hak eden bayanlarımızın karşısına bu defa da kaymak maskesiyle çıkıyor.

Otuzlu yaşlardaysanız ve yavaş yavaş kırışıklıklarınız yavaş yavaş gözünüze batıyorsa kaymak maskesini denemenizde fayda var. Sonuçtan asla pişman olmayacaksınız. Göz çevrenizdeki kırışıklıklar için de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İki çorba kaşığı kaymak, iki çorba kaşığı yulaf unu ve iki bardak su ile güzellik iksiriniz hazır! Kaymağın mucizevi etkisine siz de şahit olun.

Göz çevresi için kullanımda kaymağa zeytin yağı ilave ederek kullanabilirsiniz. Çok basit yöntemlerle hazırlanan başka kaymak maskeleri de mevcut. Örneğin kaymak ve elmanın mükemmel uyumuyla cildinizdeki kırışıklıklara, deri incelmesine veda edin. Ayrıca cildinizi de sıkılaştıran bu maske vazgeçilmeziniz haline gelecek.
Kaymağımız ve bir adet yeşil elma ile mucizeler yaratın. Yeşil elmayı soyarak çekirdeklerini çıkartıp kaymakla püre haline getirin ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika sonunda maskeyi temizleyin. Haftada iki kez uygulanan bu doğal maskeyle cildiniz hem nefes alsın hem de kırışıklıklara doğal yollardan veda edin.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?