Jartiyer Nasıl Giyilmelidir?

Kadın Dünyası

27 Ocak 2015 yazan BaTTy

Jartiyer seçerken vücut tipine uygun olanı bulmalısınız ve giyerken de bazı detaylara özen göstermelisiniz.

 

Hem seksi hem de sağlık açısından daha yararlı olan jartiyer kullanımı genital bölgeyi normal iç çamaşırından çok daha rahat bırakır ve bu nedenle sağlık için yararlıdır.
Jartiyer nasıl giyilmeli diye merak ediyorsanız içinde bir stripe adı verilen yer bulunmaktadır. Orası jartiyerin boyunu iyi bir şekilde ayarlamanızı sağlar. Hem de ucunda bulunan klipsler jartiyerin çoraba tutunması için olanak sağlar. Stripeler dört adettir. Bir yanda ikisi ve diğer yanda diğer ikisi bulunur. Yanda olanlar bazı modellerde arkada da bulunabilir. Jartiyeri giyerken ilk önce stripeleri boyunuza göre ayarlayın ve kendi hizasında bulunan çorabınıza tutturun. Diğerini ise çorabın yan tarafına tutturun. Stripeleri tutturmakta zorlanırsanız. Önce uzun bir hale getirin daha sonra çoraba tutturarak hafifçe boyunuza göre ayarlayın ya da jartiyeri giymeden önce klipsleri çoraba tutturarak da bu zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Çorabı giyin ve klipsleri bağlayın saha sonra ayağa kalkarak jartiyeri bağlayın ve bu şekilde her defasında boyu ayarlama derdiniz de olmaz.

 

Dantelli bir model tercih ettiyseniz klipsleri dantelin ince olduğu yerlere kolaylıkla tutturabilirsiniz. Dar bir kıyafet giyeceğiniz zaman jartiyer giymekten çekinin. Çünkü klips bölgeleri ve bazı yerleri mutlaka potluk yapacaktır. Giymek istiyorsanız da stay up adı verilen modelleri tercih edin. Onlar silikonludur ve bağlanmadan bacağınızda durabilir. Külotunuzu jartiyerin üstüne giymelisiniz. Tuvalete gideceğiniz zamanlar olabilir ve bunun için ilk önce jartiyeri çıkarma gibi bir sıkıntıdan kurtulmuş olursunuz.

 

Geniş ve kilolu bayanlar daha geniş modelleri tercih etmelidir. Jartiyer kullanımında bu şekilde kapatılması gereken yerler gizlemiş olur ve kişi kendini daha iyi hisseder.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?