Diz Üstü Çizme Kuralları

Moda

11 Ocak 2015 yazan BaTTy

En moda çizmelerden biri olan dizüstü çizmeler bayanlara gerekten oldukça çok yakışmaktadır.

Diz üstü çizme giyilirken nasıl kombinlenmeli ve nelere dikkat edilmeli konusunda biraz araştırma yaptık ve düz üstü çizmelerinizle artık çok daha güzel olabilmeniz için tüm tüyoları bir araya getirdik.
Diz üstü çizmelerle zaten çok güzel göründüğünüzü biliyoruz ama bu güzelliği biraz daha abartmak ve çok daha ilgi çekici bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Soğuk günlerin gözdesi olan dizüstü çizme modasına biraz daha yakından bakalım.
Düz üstü çizme seçerken mümkün olduğu kadar rahat olanını tercih etmelisiniz. Dizlerin üzerinde olduğu için hareket kabiliyetinizi sınırlayan ve yürümenizi komik hale getiren modellerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda güzel bir görüntü için bileğinize tam oturması gereken çizmenin yürüdükçe aşağıya düşmemesi de güzellik için önemli unsurlardan biridir.
Dizüstü çizme modasında çizmeyi tamamlayan elbette ki eteklerdir. Eteğin boyu ve tarzı tam olarak stilinizi yönlendirecektir. Salaş bir tarz için çorap ve bol etekler ve biraz daha bol çizmeler tercih edebilirsiniz. Çok şık olmak istiyorsanız tercihiniz bacağınızın şeklini alan bir çizme ve dapdar bir etek olmalıdır. Aynı zamanda pileli etekler ile de biraz daha bol çizmeleri tercih edebilirsiniz. O da tamamen bambaşka bir tarz olacaktır.
Etekler ile tamamlamak yerine pantolon tercih edecekseniz de dap dar olan skinny pantolonları tercih etmelisiniz. Bu şekilde çok şık bir görüntü meydana getirebilirsiniz. Daha sportif olmak için üzerine oversize kazaklar giyebilirsiniz. Hatta salaş ceketler ve bol hırkalar da kullanabilirsiniz. Elbette siz dizüstü çizmelerinizi topuklu tercih etmenizi öneririz. Diğer türlü bacak boyunuzu keseceği için ne kadar iddialı olursanız olun kıyafet kombinleri başarısız görünecektir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?