Boyunuzu Uzun Gösterecek Detaylar

Moda

8 Ocak 2015 yazan BaTTy

Birkaç santim daha uzun görünmek için yine kıyafetlerden yardım almanız gerekir. Bu kıyafetler ile hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de güzel görüneceksiniz.

Boyunuzu Uzun Gösterecek Detaylar
Birkaç santim daha uzun görünmek için yine kıyafetlerden yardım almanız gerekir. Bu kıyafetler ile hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de güzel görüneceksiniz.
Yüksek Bel
Yüksek belli etek ya da pantolonlar bacak boyunuz çok daha uzun gösterir. Aynı zamanda şortlar da aynı etkiyi yaratır. Bunun için jean pantolondan şorta kadar moda olan yüksek belli ürünleri seçmelisiniz.
Monogrom Giyinmek
Baştan aşağı aynı renk kıyafetler giydiğinizde monogrom stil yaratmış olursunuz. Burada boyunuzu kesen hiçbir detay olmayacağı ve ayı rengin görüş açısı daha uzun olacağı için uzun görüneceksiniz. Ancak bu sitilde giyinecekseniz bazı renkleri tercih etmeniz gerekir. Nude, saks mavisi ve gri renler sizi uzun boylu gösterecektir. Aynı zamanda aynı desenli alt ve üst kıyafetler giydiğinizde de aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Büyük desenler tercih etmezseniz kilolu da görünmezsiniz.
Mini Etek
Bacak boyunu uzatan mini etekleri kışın opak çoraplarla kullanabilirsiniz. Eteğinizle aynı renk giyeceğiniz opak çorap sizi uzun gösterecektir.
Nude Topuklu Ayakkabı
Boyu uzun gösterecek detaylardan bir diğeri de nude rengi topuklu ayakkabılardır. Ancak bu nudenin ten renginizle birebir uyumlu olması gerekir. Sanki ayağınızda yokmuş hissiniz vermelidir.
Maksi Boy Elbiseler
Maksi boy elbiselerden uzun boylu bayanlar uzak durur. Ancak kısa boylu bayanlar bile maksi boy ile çok uzun görünebilir. Bunun için dolgu topuk yüksek ayakkabılar ile maksi boy bir elbise sizi çok uzun gösterecektir.
Uzun Çizgiler
Boyu uzun gösterecek detaylardan en bilineni ise uzunlamasına gelen çizgilerdir. Uzun çizgiler yukarı doğru bir algı yaratır. Hem kişiyi daha zayıf hem de uzun gösterir. Yani bir anda iki etki yaratacak kadar güçlüdür. Bu nedenle özellikle pantolonlarda tercih edilmelidir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?