Zincirlerle Yeni Moda

Moda

9 Şubat 2015 yazan BaTTy

Zincir dediğimize göre ne demek istediğimizi anlamış olmalısınız. Nereye baksanız göreceğiniz zincirli bot modası ülkemiz sonbahar kış modasına da damga vurdu.

 

Her an her yerde arşımıza çıkan bu zincirli botlar salaş bir görünüm yaratıyor ve aslında kaliteli bir yerden alınmamışsa hemen kopmalar ve rengin atması gibi kötü duracak sorunlar ortaya çıkıyor. Zincirli botlar çok moda olabilir ama rengi bir yağmurda atan, hemen paslanan zincirlere sahip olan ve zincirleri düşerek deforme görünecek kalitesiz olanlardan uzak durmalısınız. Yani sadece moda diye bu botlara yaklaşmamalısınız. Zincirlerle çeşitli renklerde ve desenlerde süslenen modeller ilginizi çekebilir ama ayağınızı da kaba göstereceği gerçeğini unutmayın.

 

Zincirli bot modası kaba ayaklar ve kalın bilekler yaratır ve yürüyen ayaklar haline gelebilirsiniz. Üstelik bu botlara uygun montlar ve çantalarda almanız gerekir. dar kalıplı zincirli botlar bulanlar ise palto ile bile uyumu yakalayabilir hatta cici kız gibi giyinebilir. Bu durumda işin özü tam olarak doğru botu bulmakta yatıyor demektir.

 

Daha çok siyah ve borda renklerde üretilen bu botlarda gri ve altın rengi zincirler kullanılır. Aslında o tarz botların zincirsiz olanları birkaç yıl önce modaydı. Yani eski ayakkabılar arasından botunuzu çıkarıp boyadıktan sonra paslanmayacak kalın ve ince zincirle alarak sizde sarabilirsiniz. Verdiğiniz şekli bozmadan ayakkabıcıya yanları diktirebilirsiniz. Bu şekilde yeni botlara kavuşmuş olursunuz ve zincirli bot modasına da uygun giyinmiş olursunuz.

 

Zincirli bot modellerinden çoğuna internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Birçok site online alışveriş fırsatı sunuyor. Ancak herkeste olanı değil de farklı olanı tercih etmeniz de fayda var. Herkeste olan moda unsurları modayı modadan biraz uzaklaştırıyor ve demode olarak farklı olmayı seven bayanların hafızalarında yer ediniyor.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?