Vücut Tipine Göre Tarz Önerileri

Moda

2 Şubat 2015 yazan BaTTy

Etkileyici görünmek istiyorsanız vücudunuzu tanıyarak giyinmelisiniz. Bu şekilde en kaliteli görünmenin yolunu da keşfetmiş olursunuz. Vücut tipinize göre ön plana çıkarmanız ve saklamanız gereken yerleri belirlemek çok kolay.

 

Armut Tipi Bayanlar
Kalçaları geniş ve ince belli bayanların vücut tipine verilen isimdir. Bu bayanlara örnek olarak Kim Kardashian ve Jennifer Lopez verilebilir. Vücut tipine göre tarz önerisine gelince de belden aşağıya doğru bollaşan ve dizin hemen iki parmak yukarısında biten A kesim denilen elbiseler tercihiniz olmalıdır. Göğüs dekoltesini de V yaka ile verebilirsiniz. Topuklu ayakkabı kullanmak da kalçanızı kalkık ama daha ince gösterir.

 

Elma Tipi Bayanlar
Elma tipli bayanlarda vücudun bel bölgesi ve kalça bölgesi kalındır. Kate Winslet gibi ünlüler de bu vücuda sahiptir. Saklamak istenilen bölgeler vücudun orta kısmında olduğu için etkiyi başka yöne çekmeniz gerekir. Bunun için göğüs dekoltesi verebilirsiniz. Beli yüksek olan elbiseleri tercih edebilirsiniz ama büyük desenlerden olabildiğince uzak durmalısınız. Asimetrik kesimlerde vücudunuzdan çok elbiseye ilgiyi yöneltecektir.

 

Havuç Tipi Bayanlar
Bu tip bayanlarda omuzlar geniştir. Ayak bilekleri de oldukça incedir. Bu nedenle kıyafetlerde omuzlarınıza dikkat çekmelisiniz. Bunun için omuzları düşük modelleri tercih edebilirsiniz. Daha çok sporcularda olan bu tarz bedende bel incedir ama kalçalarda incedir. Bunun için kalçalardan gözleri alanız gerekir. Göğüs dekoltesine de yönelebilirsiniz. Yere kadar uzanan etekler kullanarak ayak bileklerinize dikkat çekebilirsiniz. Koyu renkleri kullanmanınız da önerilmektedir. Vücut tipine göre tarz önerisinde önemli olan fiziğinizi güzel göstermektir.

 

Kum Saati Bayanlar
Vücudunuz orantılı ise yani beliniz ince ve kalça ve omuzlarınız aynı hizada ise size verilebilecek bir öneri yok demektir. Ne giyerseniz giyin vücudunuzda oldukça güzel duracaktır.

 

 

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?