Rugan Ayakkabı Kullanımı

Moda

21 Ocak 2015 yazan BaTTy

Rugan ayakkabı bayanda da erkekte de oldukça şık durmaktadır. Bu nedenle tercih edilen rugan ayakkabıları alırken dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde şık olmak yerini çok da demode durabilirsiniz.

 

Öncelikle ayakkabı alırken parmak dekoltesinin olmasına dikkat etmelisiniz. Parmak dekoltesi daha modern bir görüntü oluşturur. Bu sayede giydiklerinizi daha iyi taşıyabilirsiniz. Rugan ayakkabı kullanımında ruganın çok parlak olmamasına özen göstermelisiniz. Bu da sizi rüküşlüğe itebilir. Daha mat ruganlar tercih ederek çok daha güzel görünebilirsiniz. Bu durum erkekler için de geçerlidir. Bayanlar en çok siyah rugan kullanır ama ten rengi kullanılması önerilmektedir.

 

Bu tarz kumaşa sahip olan ayakkabılar bir kurtarıcıdır. Her kıyafete ve her çanta kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Siyah ya da krem tonlarındaki ruganların ikisi de tamamen kurtarıcı görevini üstlenir. Üstelik sadece rugan ve şık bir portföy çanta ile hemen dikkat çekici bir bayana dönüşebilirsiniz. Parıldamak ne kadar güzel olsa da yine de çok parlak olmayanı seçerek dikkat çekmeniz çok daha iyi olacaktır.

 

Rugan ayakkabı kullanımında bir diğer incelik ise kullandığınız çantanın asla büyük olmamasıdır. Büyük çantalar tüm asilliğinizi derinden sarsabilir. Küçük el çantaları tercihiniz olmalı ve bir de bu çantalarda hafif pırıltılı taşlar olduğu zaman çok daha göz alıcı olabilirsiniz. Çok abartılı elbise kullanacaksanız rugandan uzak durmalısınız. Çok daha sadece şık modellerde rugan giyerek durumu eşitlemelisiniz. Elbiseyi ön plana çıkaracak olan ayakkabı ve çantayı rugan olarak seçeceğiniz için eşitlik sağlanacak. Saten ya da kadife elbiseler giyecekseniz de rugan tercih ederek çok özel bir görünüm kazanabilirsiniz. Rugan çantaları da yerine göre kullanabilirsiniz. Ancak çantanız ayakkabınız ile uyumlu olmamalıdır. Modada yeni kural farklılıktır.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?