Gözaltlarına Kivili Maske

Güzellik

4 Mart 2015 yazan BaTTy

Genellikle bayanların büyük sorunları hinle gelen gözaltı morlukları ya da gözaltı çökmelerinde oluşan rahatsızlardan dolayı çoğu bayanın korkulu rüyası haline gelmiştir.

 

Birçok meyvenin güzellik bakımından etkili olduğunu bilmekteyiz. Kış aylarının vazgeçilmezi olarak en çok C vitamini içeren meyvelerin tüketimini sağlamaktayız. Aynı zamanda bu kış meyvelerinden olan kivi ile birçok güzellik adına bakım yapabilir ve cildinizi rahatlatabilirsiniz.

 

Kivi meyvesinin içinde bulunan C vitamini kolejinin en iyi besinlerinden biridir. Ayrıcı kivi meyvesinin içinde azda olsu B vitamini ve mineraller bulunmaktadır. Örneğin kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi minerallerden oluşmaktadır. Bu mineraller ve vitaminler cilt adına büyük yenilikler katacaktır.

 

Gözaltlarında oluşan çoğu durumlar birçok bayanları çaresiz hale getirmiştir. Fakat saniyeler içinde yapabilecekleri gözaltlarına kivili maske ile acısız ve sızısız birçok operasyona gerek kalmadan gözaltlarında oluşan bu sorunlardan kurutulmaları çok basit bir hale gelecektir. Evde kendilerinin hazırlayabilecekleri ve az bir vakit ayırarak gözaltlarına kivili maske uygulayabilirler.

 

En basit yapılım şekli ise bir yarım kiviye yarım çay kaşığı buğday yağı ve yarım çay kaşığı bal ekleyip iyice karıştırdıktan sonra devamında yüzünüzü iyice yıkayıp kurulama işlemini yaptıktan sonra ise yaptığınız maskeyi gözaltlarına uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken gözlerinize kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Haftada bir kere bu işlemi yaparak gözaltındaki en başta oluşan morluk problemlerini çözmüş olacaksınız.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?