Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Güzellik

3 Nisan 2015 yazan BaTTy

Bembeyaz pırıl pırıl parlayan dişleri kim istemez ki. Tabi ki kimse gülüşlerini saklamak istemez. Fakat bu her zaman mümkün olmuyor. Çünkü kimilerinin dişleri bembeyaz olurken kimilerinin dişleri de ne kadar fırçalarsa fırçalasın sarımtırak kalmaktan kurtulamıyor. Bu da kemik renginden kaynaklanıyor. Diş doktoruna gittiğimizde yapılan kimyasal tedavi yöntemi dişlerimizi her ne kadar kar beyazı yapsa da bir süre sonra dişlerimiz yeniden sararmaya başlıyor. Hem maddi yönden zararda oluyoruz hem de diş minemizi zedelemiş oluyoruz. Hele ki çay, kahve, sigara kullanıyorsanız diş sararması kaçınılmaz oluyor. Florürlü diş macunu kullanmak diş minesinin aşınmasına engel olacağı gibi ağız bakım suyu kullanmak da diş sararmasını bir nebze olsun geciktirmiş oluyor. Evde uygulayacağınız diş beyazlatma yöntemleriyle diş doktorlarına milyonlar ödemeden diş beyazlatma tedavimize başlamış oluruz. Diş sarılığının birçok sebeplerinden bahsetmek isterim. Bunların başında;

  • Genetik olarak veya kemik rengine bağlı olarak diş renginin sarı olması
  • En büyük ölçüsü dişleri düzenli olarak sabah akşam fırçalanmaması
  • Çay, kahve, sigara bağımlıları da diş sarılığından en çok şikayet edenlerin arasında yer alıyor.

Evde uygulayacağınız diş beyazlatma yöntemleri:

  • 1 çay kaşığı karbonat ve yarım limonu kullanarak dişlerinizi fırçaladığınızda dişleriniz bembeyaz görünüme sahip olacaktır.
  • 1 çileği ikiye bölün ve dişlerinizi yukarıdan aşağı doğru sürtün. Bir hafta bu şekilde uygulayacağınız yöntemle dişlerinizdeki beyazlamayı siz de fark edeceksiniz.

Bu bilgilendirmenin yanında şunu unutmayın en doğru diş beyazlatma için doktorunuza danışmayı unutmayın.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?