Düğünde Pırlanta Tercihi

Moda

16 Ocak 2015 yazan BaTTy

Her bayan kendi düğünü için gelinlik tercihinden düğünde pırlanta tercihine kadar özen gösterir. Ayrıca gelin çiçeklerinden ayakkabısına kadar her ayrıntının birbiri ile uyum yakalamasını ister.  Gelin için gelinlik ön planda olsa da takıdan ayakkabıya kadar en güzel olmayı ister ve gelin saçı ile tüm bu güzellikleri destekler.

 

Takıların önemiş elbette çok büyüktür ve zarafet için genelde pırlantalar tercih edilir. Her gelinlik modeli ile uyum sağlayan pırlantalar aslında biraz da tehlikelidir. Düğünde pırlanta tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar yer almaktadır. Gelin adayları bu hususlara dikkat ederse amaca ulaşılmış olur ve gerçekten asil ve güzel olabilirler.

 

Takı olarak düğünlerde en çok pırlanta tercih edilir. Gösteriş dışında ve duruşu dışında pırlantan hoşlanmayan bayan olmadığı için bu klasikleşmiş bir tavıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise gelinliğe uygun takı seçimidir. Gelinlik çok gösteriliyse takıları biraz daha sade tutmalısınız ve sade bir gelinlik de takılar abartılı olmalıdır. Yalnız fazla gösteriş sizi rüküş gösterebilir ve bu nedenle dikkatli olmalısınız

 

Aslında düğün takısının pırlanta olması en uygun tercihtir ama bu tercihin de dozunda yapılması güzelliğinizi gölgelememesi gerekir. Pırlanta seçiminde beyaz gelinlik modellerinin önemi büyüktür. Ancak beyaz rengin çeşitleri vardır ve gelinlik renginizle uyumlu olacak bir parça da seçmeniz gerekecektir. Tek taş modeller aslında gelinlere en çok yakışanlardır. Sade olması gelinin havasını oldukça asil bir hale sokmaktadır. Ancak gelinler bazen pahalı olsun diye abartıya kaçabiliyor. Bu da çevresine karşı gösteriş yapma merakını arttırıyor. Bu şekilde düşünceye kapılan gelinler daha sonra pişman oluyor. Çünkü pahalı olsun diye güzellikten taviz vermek insanı daha sonra üzürüyor.

 

 

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?