Doğru Ayakkabı Tercihi

Moda

15 Ocak 2015 yazan BaTTy

Aldığınız ayakkabı ayağınızı sıkıyor ya da rengini beğenmediğiniz için bir köşede kalıyorsa doğru ayakkabı tercihi yapamıyorsunuz demektir.

Günümüzde ayakkabılar sadece ihtiyaçtan dolayı giyilmiyor. Ayakkabılar tam bir şıklık tamamlayıcısı olarak baş köşede yer alıyor. Bu nedenle rahat olmasak bile sadece güzel olabilmek adına ayakkabıları giyebiliyoruz. Bu şekilde güzel olurken sağlıktan ödün veriyoruz ancak ayakkabı alırken bazı detaylara dikkat ederseniz bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

 
Numarayı Doğru Seçin
Ayakkabı numarasını biliyor olsalar da sadece güzel diye küçük ayakkabı alan bayan çok fazla sayıdadır. Bunun dışında yürürken ayaktan çıkan büyük modellerde alan bayanlar vardır. Bu durumda bu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Ayakkabı alırken mutlaka denemeli ve biraz yürüyerek rahat olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Her zaman aldığınız markanın ayakkabılarında bile bunu yapmalısınız. Aldığınız ayakkabıyı uzun süreli kullanmak için bu en doğru tercih olacaktır.

 
Ayakkabının Duruşu
Size tam olan ayakkabıyı seçmekle iş bitmiyor. Ayakkabının ayağınızda nasıl durduğuna da bakmalısınız. Çok beğendiğiniz bir model ayağınızda kötü durabilir ve tüm şıklığınızı bozabilir. Kışın moda olan bootie ayakkabılara göz atarsak ince bilekli bayanlarda geniş bileğe sahip olan bootieler hiç hoş durmaz ve aynı zamanda kapanmayan fermuarda tüm güzelliği mahvedebilir.

 
Bütçenize Göre Davranın
Bütçeniz kaliteli bir ayakkabıya yetiyorsa onu tercih edin. Uzun süreli kullanmak adına biraz daha pahalı olan ayakkabı çok daha iyi olacaktır. Kısa sürede deforme olup giyilemeyecek ayakkabılardan uzak durun.

 
Kullanım Amacı
Ayakkabı alırken ne için alacağınız oldukça önemlidir. Özel bir davete katılacaksanız yüksek topuklu seksi stiletto tercih edebilirsiniz. İşe gidecekseniz arkası dolgu topuk rahat bir model tercih edebilirsiniz. Bu durumda en doğru ayakkabıyı tercihi yapmış olursunuz.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?