Çizgili Tayt Modası

Moda

9 Ocak 2015 yazan BaTTy

Çizgili taytlar her bayanın hayatında olması gereken kıyafetlerden biridir. Çünkü bu sonbahar kış döneminde oldukça moda olan siyah beyaz rengin en iyi şekilde kullanılabileceği yerdir taytlar. Yatlarda bir zebra esintisi olması sizi rahatsız edebilir ama farklı renklerde de çizgili taytları tercih edebilirsiniz.

Dışarıya çıktığınızda güzel bir bot ve siyah bir bluz ile çok şık olabilirsiniz. Ancak üzerinizdekilerin tek renk olması gerekir. Örneğin çizgili taytınız bordo ve beyazsa tayt dışındaki tüm giydikleriniz çantanız ve şalınız dahil olmak üzere beyaz olmalıdır. Siyah beyaz bir tayt giydiyseniz de üzerinizdekiler monttan ayakkabıya kadar siyah olmalıdır. Ancak beyaz olarak da tercih edebilirsiniz. İpek bir gömlekle bile çizgili yat görünümünde bir pantolonla kıyafetinizi kombinleyebilirsiniz. Bu açıdan raht olmalısınız.
Çizgili tayt modasının en önemli özelliği kişinin bacağını olduğundan uzun ve ince göstermesidir. Bu nedenle çizgileri çok da germeyecek kiloda olan bayanlar bu tayt ile daha ince bacaklara kavuşabilir.
Çizgili taytları dilediğiniz tek renk kıyafet ile kombinleebilirsiniz. Bu nedenle çok rahat şekilde taytları kullanabilirsiniz. Üstelik baharda da çizgili taytlar ile çok güzel olabilirsiniz.
Sadece dikkat etmeniz gereken renk uyumlarının gözü tırmalamaması olmalıdır. Florosan gibi gözü alan çizgilerden uzak durmalısınız. Karşınızdaki kişinin gözünü aldığı için sizden rahatsız olabilir. Çizgili tayt kullandığınızda bir aksesuara ihtiyacınız yoktur. Sadece uzun bir çizme giyin üzerinize bir kaban alın ve hazırsınız. Bu kıyafet sade olmalı ama gizemli bir hale getirmek isterseniz de elbette güneş gözlüğü takmalısınız. Bildiğiniz gibi artık güneş gözlükleri her mevsim kullanılıyor ve çizgili tayt modasına en çok yakışan gözlük ise kedi tipi gözlükler olarak yer alıyor. Ancak salaş bir kullanım için tercih edilecekse oval gözlükler de kullanılabilir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?