Baylarda Görmekten Hoşlanmadığımız Kıyafetler

Moda

13 Ocak 2015 yazan BaTTy

Bayanlar öyle ya da böyle bir şekilde şık olmayı başarıyor ama erkekler ne yapsın, onların elinden tutan ve tol gösteren biri olmuyor.

Kadınlar modayı bir şekilde takip ederek doğru veya yanlışı televizyon programlarından öğreniyor ama erkekler bir kıyafete alıştı mı her zaman aynı tarzda kıyafet giyiyor.

 
Siyah tişört giymeyi seven ve ona bu rengin yakıştığını düşünen birine mümkünü yok başka bir renk giydiremezsiniz. Giyse de hemen değiştirme istediği duyar ve rahatsız olur. Sanki çok çirkin olmuş ve herkes ona bakıyormuş gibi hisseder. Ancak durum öyle değildir. Sadece psikolojik olarak o şekilde hisseder. Ancak bazı durumlar var ki erkekleri geçekten çok komik gösteriyor. Bunlardan ilki yarım kollu gömleklerdir. Baylarda görmekten hoşlanmadığımız kıyafetlerin başında gelen bu gömlekler bey efendileri olduğundan düşük omuzlu ve hayattan bıkmış gibi gösterir. Genelde orta yaşlarda beylerin tercih ettiği bu gömlekleri giyen herkes kişiye itici görünür. Memur havasında kişiye hiç de ilgi çekici gelmez. Bir diğer bayanların yadırgadığı ama erkeklerin hiç rahatsız olmadığı durumlardan biri ise şüphesiz çorap üstü sandaletlerdir. Baylarda görmekten hoşlanmadığımız kıyafetler arasında ikinci sıraya oturan bu davranış bir tarz değildir. Ancak erkekler ayaklarını beğenmediğinden ve başka sebeplerden dolayı sandaletleri çorap üstü giyebilmektedir.

 
Baylar aslında giyindiklerine ve kendilerine güven duyduklarında şık olabilecek kapasitedir ancak ilgisizlikleri onları bu yöne sürüklemiştir. Ancak moda her zaman iyi sayılmaz. Mesela sıradan gömleklerin üzerine takılan papyonlardan nefret eden bayanlar mevcut. Genç yaştakiler ya da hala kendini genç gören erkekler bu tarz giyiniyor ve oldukça güzel olduğunu düşünüyor. Bu durum bayanlara göre ise tam bir komedi. Aynı kısa pantolon giyip tüylü bacaklarını gösteren erkekler kadar itici olan bir durum ortaya çıkıyor.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?